טיפול במתבגרים

גיל ההתבגרות הינו מסע מלווה באתגרים עבור מרבית בני הנוער וההורים שלהם. השינויים הפיסיים והרגשיים המלווים את ההתפתחות, ההתמודדות עם המיניות המתפתחת, הדרישות הסביבתיות המתרחבות, תהליך גיבוש הזהות והאוטונומיה
האישית – כל אלו הופכים את שנות ההתבגרות למאתגרות עבור המתבגרים.

 

הטיפול עם מתבגרים בדרך כלל נוגע בתימות של  דימוי עצמי, תחושת שייכות,
גיבוש זהות ויחסים במשפחה.

 

תקופה זו הינה מאתגרת מאוד גם עבור ההורים, שלעיתים מתקשים להבחין בין קושי נורמטיבי של גיל ההתבגרות לבין קשיים רגשיים המצריכים פנייה לטיפול.


ניתן להגיע לטיפול ללא משבר אקוטי של המתבגר וההורים בכדי לשמר קשר יציב בתקופה לא יציבה.

עם זאת, ישנם קשיים הדורשים התייחסות: קשיים חברתיים הבאים לידי ביטוי בבידוד חברתי, נסיגה, הסתגרות; מצוקה רגשית הפוגעת בתפקוד הלימודי והחברתי של המתבגר; התנהגויות של הרס עצמי כביטוי לקושי כגון שימוש בחומרים ממכרים, ביטויי אלימות, פגיעה עצמית וכדומה; קשיים בתום המיני סביב המיניות המתפתחת במהלך גיל ההתבגרות שמהווה לא פעם מקור למבוכה והתלבטויות.

קשיים רגשיים נוספים באים לידי ביטוי בנשירה ממסגרת לימודית, התנהגות עבריינית, חוסר גבולות ושימוש באלימות פיסית ומילולית בבית ומחוצה לו. הטיפול במתבגרים עשוי להתקיים במגוון שיטות טיפול בהתאם לצרכי המתבגר.


מתוך התפיסה המערכתית שמובילה את עבודתי, אני מאמינה שעבודה יחד עם בני המשפחה לצד מתן 'מקום בטוח' עבור המתבגר/ת מסייעת לו/ה ולהוריו לצלוח שנים אלה ואף לשמר קרבה ביחסים לצד מתן מרחב לתהליכים נורמטיביים של נפרדות המתבגר/ת מה מהמשפחה.

מזמינה אתכןם ליצור איתי קשר ולהתייעץ.

מוזמנים ליצור איתי קשר בשיחה או וואטסאפ : 054-4427190
גם במייל: talbeerim@gmail.com
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now